Áčko dalo Teplýšovicím pět branek, přesto nevyhrálo

18.11.2019

Miřetice - Za větrného počasí se odehrálo v Miřeticích poslední kolo podzimní části krajské 1.B třídy. Na místní hřiště zavítaly Teplýšovice vedené koučem Sedlaříkem, který nemá miřetické prostředí zrovna v lásce. Domácí si vytvořili do poločasu těsné vedení 3:2, ale v úvodu druhého poločasu nezachytili uragán hostí, kteří jim během šesti minut nasázeli tři branky. Miřetice tak zakončily podzim bez jediné výhry.

archivní foto, Jakub Jandák

Miřetice - Teplýšovice 5:7 (3:2)

Domácí si utkání zkomplikovali hned po úvodním hvizdu. Miřetický bek si chtěl ze svízelné situace pomoci s brankářem, krátkou přihrávku bohužel vystihl Král a nahrával Hruškovi před prázdnou bránu. V zápětí domácí zachránil Fialka, když lapil gólovou hlavičku na zadní tyči. Domácí se poté přeci jen dostali do hry a začali ohrožovat Kholovu bránu. Mířidla měli ale domácí střelci hodně rozladěné. Nejprve před bránou promáchli Jenšík s Blažkem, Jantač s Herwigem zase z bezprostřední blízkosti stříleli vysoko nad. Až v zápětí přesně umístil střelu na zadní tyč Herwig a srovnal tak na 1:1. Další branku přidal Moudrý, když tvrdou ranou prostřelil chumel teplýšovických. Ačkoliv měli miřetičtí svého soupeře na lopatě, nechali je vrátit se dohry další hrubou chybou. Nepřesvědčivý odkop z vápna domácí obrana korunovala sklepnutím míče přímo na kopačky Podhorského, pro nějž byl úkol již jednoduchý - 2:2. Vedení na domácí stranu uzmul zpátky Moudrý, když s jistotou proměnil pokutový kop po faulu na Jenšíka. Miřetické tak mohlo mrzet, že poločas skončil pouze těsným vedením domácích 3:2.

Co se ovšem dělo po poločase, se bude v miřetických hlavách ještě dlouho přemítat. Teplýšovice totiž předvedly gólový uragán. Svému soupeři nastřílely během šesti minut tři branky a s přispěním laxního bránění domácích si vytvořily pohodlné vedení 5:3. Miřetičtí se ještě dokázali probrat z klinické smrti. Jantač po standardní situaci snižoval na 4:5 a utkání dostávalo zase tempo. Bohužel pro domácí plynuly z otevřené hry prostory k rychlým kontrům, které využili v rozmezí tří minut Pejša s Králem - 4:7. Skóre ještě korigoval patnáct minut před koncem domácí Brýl krásnou ranou pod břevno. Kontaktní gól, který by hosty znervóznil se však již domácím vstřelit nepodařilo a hosté si tak došli pro vítězství v divoké přestřelce 7:5.

Miřetice - Teplýšovice 5:7 (3:2). Branky: 17. Herwig, 23. Moudrý, 43. Moudrý (p), 58. Jantač, 78. Brýl - 5. Hruška, 30. Podhorský, 47. Král, 50. Král, 52. Podhorský, 64. Pejša, 67. Král. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Louda - Kuka, Stejskal. Diváků: 50.

Miřetice: Fialka - Blažek, Čáp K., Čáp P., Přitasil - Brýl, Kabát, Moudrý, 64. Jantač - Jenšík, Herwig (76. Lalouček). Trenér: Petr Naňák.

Teplýšovice: Khol - Vilímek, Kubálek, Kamenský (46. Starosta), Šahin, Hruška, Průcha (73. Filip), Pejša, Vyhlídal, Podhorský, Král. Trenér: Roman Sedlařík.