Áčko poprvé v sezóně padlo

13.10.2021

Až v devátém kole fotbalové 1.B třídy poznalo miřetické áčko hořkost porážky. Postaral se o to první celek tabulky Jevany, který zavítal na miřetické hřiště. Po vyrovnaném průběhu utkání využili hosté více než dvacetiminutové přesilovky a odvážejí tak tři body za vítězství 4:1.

Miřetice - Jevany 1:4 (0:1)

První poločas utkání představoval vyrovnanou hru s minimem šancí na obou stranách. Hra připomínala spíše boj mezi šestnáctkami. Na dostřel brány se týmy dostávaly výhradně ze standardních situací. Hosté dokázali jednu využít, když se po dlouhém autu zmocnil míče na zadní tyči Šimůnek a s přispěním teče obrany překonal brankáře Fialku. Do druhého poločasu tak šli s jednogólovým vedením.

Ve druhém poločase chtěli domácí výsledek otočit, ale po dobrém úniku nedokázal Zajíc zakončit a Přitasil ve slibné pozici hlavičkoval vedle. V 68. minutě navíc musel předčasně opustit hřiště domácí veterán Čáp, který viděl již druhou žlutou kartu a tím pádem i červenou. Domácí hráči i přesto pokračovali v aktivní hře a dočkali se vyrovnání. V 77. minutě se k volnému přímému kopu postavil Moudrý a ukázkovou ranou vymetl pavučiny Šilhavého brány. Bohužel netrvalo ani minutu a hosté se znovu prosadili po autovém vhazování. Otevřená hra v závěru utkání pak dovolila soupeři ještě dvakrát skórovat. Jevany si tak z Miřetic odvezly tři body za výhru 4:1.

Miřetice - Jevany 1:4 (0:1). Branky: 77. Moudrý - 40. Šimůnek, 78. Popelka, 89. a 90. Šmejkal. Karty: ŽK 4:2, ČK:1:0. Rozhodčí: Drábek - Petýrek, Špaček. Diváků: 70.

Miřetice: Fialka - Brýl, Blažek, Čáp K., Zajíc - Turek (72. Martínek), Moudrý, Přitasil V., Přitasil J. - Brožík, Cacák (81. Jenšík). Trenér: Naňák Petr.