Áčko s lídrem soutěže remizovalo

23.10.2019

Miřetice - Áčko potřetí v řadě remizovalo, tentokrát s lídrem soutěže, Jevany. Výsledek dotahovalo díky brance Klenota. Poslední desetiminutovku navíc muselo odehrát bez vyloučeného předsedy oddílu Přitasila. V penaltovém rozstřelu již po třetí v tomto ročníku padlo.

vyloučený Josef Přitasil, archiv Jakuba Jandáka

Miřetice - Jevany 1:2np (0:0)

Utkání představovalo hned od svého úvodu více bojovnosti než fotbalovosti. Nikdo nenechal svému soupeři nic zadarmo. Hosté, jenž měli výškovou převahu, ohrožovali domácí branku hlavně ze standardních situací. Několik hlaviček a střela osamoceného Panenky naštěstí pro domácí brankou neskončily. Největší šance domácích měl v prvním poločasu Turek, ale jeho střela nejprve levou nohou a posléze pravou jen těsně minuly tyče. Poločas tak skončil bezbrankově.

Ve druhém poločasu si postupně vypracovávali mírnou územní převahu hosté. Jako zbraně opět používali standardní situace - rohy, dlouhé auty, přímé kopy. Blízko gólu po dlouhém autu byl i domácí Blažek, jeho zakončení hlavou ale hostující brankář zlikvidoval. Po pětasedmdesáti minutách hry se v miřetickém vápně dostal k odraženému míči Panenka a byl domácím obráncem nešetrně atakován. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Štefančík - 0:1. Domácí ale nevěšeli hlavy a směřovali všechny síly do útoku. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat, když po závaru ve vápně důrazem dostal do sítě míč Klenot a srovnal stav na 1:1. Miřetice se snažily utkání otočit, ale pro přemíru nasazení byl v 80. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Přitasil. Domácí se tak dostali pod závěrečný tlak, ve kterém jim pomohl skvělý Fialka, branková konstrukce i nepřesnost hostujících útočníků. Po remízovém výsledku následovaly pokutové kopy, v nichž se miřetičtí mýlili třikrát a museli tak bonusový bod přenechat soupeři.

Miřetice - Jevany 1:2np (1:1). Branky: 78. Klenot - 75. Štefančík (p). ŽK: 4:1. ČK: 1:0. Rozhodčí: Vaňousek - Vlk, Roth. Diváků: 60.

Miřetice: Fialka - Blažek, Čáp K., Čáp P. (25. Nebřenský), Přitasil - Brýl, Kabát, Moudrý, Turek (64. Jantač) - Jenšík, Lalouček (56. Klenot). Trenér Petr Naňák.