Áčko slaví další domácí výhru

28.09.2020

Miřetice - V 6. kole fotbalové 1.B třídy přivítali miřetičtí soupeře z Olbramovic. Ačkoliv měli domácí od začátku úvodu více ze hry, své šance nevyužili a před poločasem inkasovali branku od Hořčičky. Trpělivou hrou ale dokázali ve druhém poločase skóre otočit dvěma góly a drží tak prozatím domácí neporazitelnost.

Miřetice - Olbramovice 2:1

Domácí fotbalisté šli od úvodních minut za výhrou. Soupeře přehrávali a vytvořili si několikero brankových příležitostí. Bohužel na mušku domácích střelců byla fotbalová brána příliš malá. Střely Zajíce, Přitasila i Moudrého letěly vysoko nad, dalekonosná rána Turka jen těsně míjela tyč. Olbramovičtí využívali především rychlosti Kramného, ale k ohrožení branky nic nevedlo. Až se ve 36. minutě ojediněle propadnutého míče zmocnil hostující Hořčička a v souboji s vyběhnuvším brankářem Fialkou si počínal tak důrazně, až mu způsobil tržné zranění hlavy. Nicméně ho překonal a branka byla uznána - 0:1. Před poločasovou pauzou ještě odmítl vyrovnání domácí Kabát, jenž po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle.

Vstup do druhého poločasu se domácím vydařil. Ihned se zmocnili soupeřovi rozehrávky a vytvořili si tlak. Již po třech minutách si přetažený centr Moudrého našel Turek a na stříbrném podnose předložil míč Přitasilovi - 1:1. Vedení na svou stranu mohl znovu strhnout hostující Horák, ale vysoko vyběhnutého Fialku nepřekonal. Domácí stále více hrozili ze standardních situací, ale nikdo nedokázal míč do brány protlačit. Domácího brankáře pak vystrašil Kramný, když z přímého kopu orazil tyč. Dokonat obrat mohl následně Jenšík po chybě stopera, ale jeho zbrklé zakončení lapil brankář Malík. Rozhodnutí zápasu přišlo v 76. minutě, když olbramovický obránce zahrál rukou ve vápně. Nařízený pokutový kop nekompromisně proměnil Moudrý, který vymetl pavučiny z šibenice. Vítězství si pak domácí ohlídali a berou důležité tři body do tabulky.

Miřetice - Olbramovice 2:1 (0:1). Branky: 48. Přitasil, 76. Moudrý (p) - 36. Hořčička. Rozhodčí: Malý - Žáček, Stehlík. Diváků: 50.

Miřetice: Fialka - Brýl, Blažek, Čáp, Zajíc - Turek (69. Jantač), Kabát, Moudrý, Müller (90. Lalouček), Přitasil - Jandák (58. Jenšík). Trenér Petr Naňák.

Olbramovice: Malík - Rosol, Hrstka, Mejdrech (17. Brejla), Vácha, Vyskočil, Prégr, Horák (71. Neuberg, 79. Písařík), Kramný, Šípek, Hořčička