Áčko srazilo Sázavu šesti brankami

15.09.2020

Miřetice - V krajské fotbalové 1.B třídě přivítali miřetičtí fotbalisté v domácím prostředí soka ze Sázavy, posíleného o exligového Davida Kalivodu. Domácí si v utkání vytvořili dvougólové vedení, ale paradoxně ho v početní převaze bleskově ztratili. Ze sílícího tlaku se jim ale podařilo strhnout vedení na svou stranu a skóre nakonec zakončili na čísle šest.

archivní foto, Jakub jandák

Miřetice - Sázava 6:3

Za letního počasí se domácí pustili do dobývání soupeřovi brány. Byli nebezpeční především ze standardních situací, ale v úvodních minutách se nedokázali prosadit. Až musel kapitán Kamarýt ukázat, jak se to dělá, a z otočky poslal tvrdou ránu do šibenice - 1:0. Následně pelášil Kliap sám na brankáře hostí, ale ten si s jeho pokusem poradil. Po půl hodině hry zahrávali domácí volný přímý kop a centr Moudrého si uklidil do vlastní sítě sázavský hrající trenér Chuchla - 2:0. Po chvilce domácí necitlivě faulovali ve vlastní šestnáctce a nabídli tím hostům snížení. Toho se ujal Keltner a penaltu s jistotou proměnil - 2:1. Domácí si ale těsně před poločasem vzali dvougólové vedení zpět, když dlouhý aut sklepl Zajíc Moudrému a ten z vápna propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1.

Do druhého poločasu vstoupili miřetičtí s defenzivní taktikou a hrozili z brejkových situací. Po hodině hry překvapila Kliapova rychlost sázavského Duška a po zatažení za záchranou brzdu těsně před vápnem putoval předčasně do sprch. Početní převaha ale domácím vůbec nepomohla, protože sázavští dokázali během čtyř minut vyrovnat. Nejprve krásně zakroutil míč na zadní tyč David Kalivoda, následně potrestal naivní rozehrávku domácích Švec - 3:3. Domácí si pak vytvořili několik obrovských příležitostí, ale Jenšík, Kamarýt ani Přitasil nedokázali dostat míč do sítě. Až se Moudrý nejlépe zorientoval v přehuštěném vápně a propasíroval míč skrz chumel - 4:3. Závěr utkání byl již v jednoznačné režii domácích a rozháraného soupeře dorazil dvěma brankami střídající Jenšík.

Miřetice - Sázava 6:3 (3:1). Branky: 18. Kamarýt, 30. Chuchla (vlastní), 46. a 72. Moudrý, 81. a 90. Jenšík - 32. Keltner (p), 62. Kalivoda D., 64. Švec. ŽK: 2:0. ČK: 0:1. Rozhodčí: Tvaroh - Roth, Louda. Diváků: 70.

Miřetice: Fialka - Brýl, Blažek, Čáp, Zajíc - Turek (55. Jantač), Moudrý, Müller, Kamarýt (90. Lalouček), Přitasil (85. Klenot) - Kliap (66. Jenšík). Trenér: Petr Naňák.