Béčko hned v úvodu soutěže nadělilo desítku

28.08.2019

Blaník Načeradec - Miřetice B 3:10 (1:7)

Na úvod sezóny 2019/2020 B-tým čekal výjezd na půdu oblíbeného soupeře. Blaník Načeradec jsme jako jeden ze dvou týmů loňskou sezónu 2x porazili a na úvod soutěže jsme si nechtěli tuto vzájemnou bilanci pokazit.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a domácí jsme zatlačili. V 11. minutě se k odražené střele dostal kanonýr T. Moudrý a otevřel skóre 0:1. Blaník vzápětí vyrovnal, když životní střelou Pepa Jelínek nedal Fialkovi žádnou šanci. Naštěstí hned po rozehrávce vysunul Klíma Naňáka a ten elegantně bodlem vrátil vedení na naši stranu. V 30. minutě pak přidal další branku Naňák, který si typicky chystal střelu na levou nohu a pěkně umístil k tyči. V 37. minutě pak přišla naše sedmiminutovka smrti. Nejprve se po sólu prosadil premiérovým gólem v dresu Miřetic Štěpán Klíma, následně otevřel svůj střelecký účet dorážkou Jenšík. V 42. minutě dokonal hattrick Naňák a o 2 minuty později po vybojovaném míči od T. Moudrého slavil druhý gól v utkání Jenšík. Poločas tak skončil neuvěřitelným skóre 1:7.

Druhou půli jsme začali opatrně. Načeradec se na nás pokusil vlétnou, ale všechny jejich snahy končily na naší obraně. V 56. minutě navíc dokonal hattrick Jenšík, když zvýšil na 1:8. V 68. minutě po střele Vondráčka přidal svůj čtvrtý gól Jenšík a mohl střídat. Zápas se pak pouze dohrával. S ohledem na výsledek jsme občas hráli až moc na parádu, čehož domácí využili dvěma brankami a snížili na 3:9. V 81. minutě jsme, ale poslechli fanoušky a dokonali jsme desítku, která visela ve vzduchu. Paradoxně se o to postaral nejméně zkušený hráč na hřišti Jiří Foller, který se po 15 letech vrátil k fotbalu a ve svém premiérovém mistrovském zápase mezi muži slavil branku a korigoval na konečných 3:10.

V zápase jsme byli jednoznačně lepší a rozdíl ve skóre odpovídá rozpoložení sil na hřišti. Sezónu jsme nemohli snad ani lépe začít a můžeme jen doufat, že nám střelecká forma vydrží i do dalších zápasů, kde nás čekají pikantní derby. Nejprve doma s Kondrací B a následně v Pravoníně s místním A-týmem, který po loňském sestupu z okresního přeboru bude chtít hned po této sezóně zpátky mezi okresní elitu.

Branky: Jenšík 4x, Naňák 3x, T. Moudrý, Klíma, Foller

Sestava: D. Fialka - L. Kamarýt, Kabát, Korejtko, M. Lalouček - Kučera (46. Jantač), Klíma, Klenot, T. Moudrý - Naňák (65. Vondráček), Jenšík (71. Foller)