Černý víkend v Miřeticích: dvojitá prohra s Kondrací

03.09.2019

Takhle si určitě výsledky víkendového derby s Kondrací nepředstavoval ani jeden z miřetických hráčů nebo fanoušků. Sobotní zaváhání béčka (prohra 1:4) chtělo napravit o den později áčko, ale to se jim nepodařilo. Po smolném utkání završeném vlastním gólem v samotném závěru nezůstal v Miřeticích ani bod.

archivní foto, Jakub Jandák

Miřetice - Kondrac 1:2 (1:1)

Domácí vstoupili do utkání s nasazením hodného derby. Byli aktivní ve hře a důrazní v osobních soubojích, čímž se dostávali do šancí. Již po několika minutách hry vracel Herwig míč před bránu Klenotovi, ale ten z bezprostřední blízkosti nastřelil spojnici. Za nedlouho se již domácí radovali ze vstřelené branky, když Herwig razantně propasoval odražený míč do Vejvodovy brány. Následně postupoval na bránu domácí Turek, ale ani nadvakrát nedokázal Vejvodu překonat. Na druhé straně zahrozili hosté Lizákem, jeho dobře kopnutý přímý kop však Fialka skvěle zlikvidoval. Hostující kapitán Sedláček si následně při svém průniku do vápna zkušeně došel pro penaltu. Kopu se ujal Lizák a s přehledem vyrovnal na 1:1. Poločas se dohrál bez větších šancí, ale o ostré souboje nebylo již tradičně nouze.

Do druhé poloviny vstoupili opět aktivněji domácí, ale nedokázali z aktivity nic vytěžit. Hosty navíc několikrát podržel jistý Vejvoda. Pak domácí ubrali na aktivitě a začali si doslova koledovat o branku. Kondrackým nabízeli až přespříliš standardních situací, které zatím dokázali bránit. Až v 85. minutě si nešťastně srazil míč po dlouhém autu do vlastní sítě domácí Josef Přitasil. V závěru utkání ještě emoce na obou stranách vygradovaly v hromadnou šarvátku, jež rozhodčí jen těžko uklidňovali. Z vyhroceného derby si tak kondračtí odvezli šťastnou výhru 2:1.

"Remízové utkání, kdy vyhrálo šťastnější mužstvo. Rozhodlo, že jsme nedokázali proměnit šance, kterých jsme si vypracovali asi více než hosté. Fotbal se ale hraje na góly a i když jsme dali dva, tak jsem prohráli." má vrásky na čele trenér Miřetic Petr Naňák.

"Utkání v Miřeticích je vždycky o soubojích a důrazu, tento zápas nebyl výjimkou. Na úrovni hry se dosti podepsal i vydatný déšť před utkáním. V začátku zápasu byli určitě lepší domácí, kteří byli důraznější a vytvořili si minimálně dvě jasné šance. Od dvacáté minuty jsme již přebrali iniciativu my a byli o něco lepší. S výkonem ve druhém poločasu jsme byli spokojeni mnohem víc, protože kluci hráli zodpovědně, přidali kvalitu na míči a trpělivě si šli pro tři body, což se jim po šťastném gólu ze závěru povedlo. Potěšili tak určitě kouče Jožu Linharta, který byl v době utkání již v letadle, směr dovolená." byl spokojený s výsledkem manažer klubu Jiří Janouš ml., jenž zastoupil na lavičce Josefa Linharta.

Miřetice - Kondrac 1:2 (1:1). Branky: 13. Herwig - 25. Lizák (PK), 85. Přitasil (vlastní). Rozhodčí:Stádník - Hájek, Laštovička. ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Miřetice:Fialka - Přitasil, Nebřenský (85. Vondráček), Čáp K., Blažek - Jantač (69. Lalouček), Kabát, Moudrý, Turek (57. Jenšík) - Herwig, Klenot (69. Čáp P.). Trenér: Petr Naňák.

Kondrac:Vejvoda - Vesecký, Hlaváček, Lizák, Tichý - Sedláček F., Müller (85. Buchta), Kubát, Procházka, Hergesell M. (61. Zvára Š.) - Sedláček P. (73. Kašpar R.). Trenér: Jiří Janouš ml.

Miřetice B - Kondrac B 1:4 (1:3)

V druhém kole sezóny nás v prvním domácím zápase čekalo derby. Na naše hřiště zavítal odvěký rival z Kondrace. Loňskou sezónu jsme se loučili neuvěřitelným vítězstvím 2:10 právě z Kondrace, proto jsme mohli očekávat, že potupný výsledek nám bude chtít soupeř vrátit.

Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Hned ve 4. minutě se zranil pilíř naší obrany Tomáš Korejtko. Minutu po jeho vystřídání otevřel skóre zápasu parádní střelou hostující Záklastník. Po přeskupení obraných řad jsme si špatně přebírali hráče. Hosté těchto zmatků dokonale využili kolem 20 minuty a po brankách Rakáše a Švece zvýšili na 0:3. Poté jsme přebrali otěže zápasu my a v 28. minutě krásnou střelou snížil K. Moudrý na 1:3. Do konce poločasu jsme chtěli snížit, ale i přes naši převahu se nám to nepovedlo. Poločas tak skončil 1:3.

Druhou půli jsme začali aktivně. Soupeře jsme zatlačili na jejich polovině, ale vůbec nám nefungovala před finální fáze. Útoky jsme řešili moc složitě a někdy jsme zbytečně ztráceli balóny. To byla voda na mlýn Kondrace, která podnikal pouze rychlé protiútoky po našich ztrátách, ale naštěstí ani jeden nevyužila. Do konce zápasu jsme měli ještě několik závarů před brankou, ale v tento zápase nám střelecká forma chyběla. Naopak v poslední minutě nastavení zvýšil Rakáš na konečných 1:4.

Zápas jsme si prohráli hned v úvodu, když jsme dostali 3 branky. Do zápasu jsme postupně dostávali, ale na polovině soupeře jsme nebyli dostatečně kvalitní, aby se nám podařilo vstřelili více jak jednu branku. Kondrac nám tak vrátila domácí prohru z minulé sezóny. My se můžeme jen těšit na další derby v Pravoníně.

Branky: K. Moudrý

Sestava: D. Fialka - L. Kamarýt (70. Vondráček), Čáp P., Korejtko (4. Kříž), Seidl - M. Lalouček, Kučera, K. Moudrý (46. Klíma), T. Moudrý - Naňák (56. Přitasil), Jenšík