Miřetice doma sestřelily říčanské

26.05.2019

Miřetice - Ve velice důležitém utkání přivítaly Miřetice na svém hřišti soupeře z Říčan. Po produktivním prvním poločase berou za vítězství 4:1 důležité tři body, které mají v současné konstelaci cenu zlata.

Úvod zápasu vyšel domácím na výbornou. V 5. minutě zahrávali rohový kop, Jenšík sice jen orazítkoval zadní tyč, ale Kamarýt dorážkou procpal míč do branky - 1:0. Následně se dvakrát řítil sám na brankáře Vojtěch Přitasil, ale branku nejprve přestřelil a na podruhé trefil brankáře. Ve 26. minutě se již mohl radovat z branky, když procedil míč mezi brankářem Netolickým a tyčí - 2:0. Hosté sice dobře kombinovali a miřetické v poli přehrávali, nedokázali si však vytvořit žádnou vážnější šanci. Naopak před poločasem napřáhl domácí Moudrý a vyslal tvrdý projektil do šibenice, míč se odrazil od břevna za brankovou čáru a ven, hodinky sudího však zůstaly němé. Naštěstí pro domácí střelu pohotově dobíhal Kamarýt a hlavou branku potvrdil - 3:0.

Do druhé půle vstoupili domácí vlažněji, jako by byli spokojeni se "snadným" tříbrankovým vedením. Hosté je začali stále více přehrávat v poli a vytvářet si nějaké šance. Se všemi si však poradil domácí Nerad. Až v 69. minutě vrátil jiskřičku naděje pro Říčany výborně hrající Koranda, jenž napřáhl za hranicí šestnáctky a vypustil krásnou střelu hodnou účasti v hitparádách - 3:1. Vítězství pro domácí definitivně potvrdil v 72. minutě aktivní Kabát, když se trefil hlavou po standardní situaci takzvaným záušákem.

"Věděli jsme, že potřebujeme nutně vyhrát. Říčany, s mladým týmem, byly v poli minimálně vyrovnaným soupeřem. Ale my jsme chtěli body mnohem víc a v koncovce jsme byli důrazní. Do poločasu jsme si vytvořili rozhodující náskok a ve druhém poločase už náskok udrželi." měl radost trenér domácích Petr Naňák.

Miřetice - Říčany 4:1 (3:0). Branky: 5. Kamarýt, 26. Přitasil V., 41. Kamarýt, 72. Kabát - 69. Koranda. Karty: ŽK: 3:2. Rozhodčí: Nehasil - Hurych, Procházka. Diváků: 50.

Miřetice: Nerad - Jantač, Čáp K., Čáp P., Přitasil J. - Turek (71. Lalouček), Kamarýt J., Moudrý, Kabát, Přitasil V. - Jenšík (90. Klenot). Trenér: Petr Naňák.