Další víkend bez bodu: áčko padlo v Olbramovicích, béčko nezvládlo přestřelku v Pravoníně

10.09.2019

Ve třetím soutěžním kole zajížděli naši hráči na venkovní hřiště, áčko do Olbramovic, béčko do Pravonína. Pro Olbramovice se jednalo o první domácí představení v krajské soutěže a tak se dalo předpokládat nasazení a nadšení domácích hráčů. Po dobrém úvodu, ze kterého jsme ovšem opět nedokázali vytěžit žádnou brankou nám soupeř potrestal dvě ojedinělé chyby.

V nedalekém Pravoníně se utkání strhlo v divokou přestřelku. Domácí dokazovali od prvních minut roli favorita a naši obranu zaměstnávali jedním útokem za druhým. Však již ve 22. minutě vedli 3:0. Naši kluci ale nic nevzdali a dokázali se oklepat. Do 60. minuty dokonce stačili vyrovnat. Pak se začalo střílet na obou stranách a může nás už jen mrzet, že jsme nedokázali v 90. minutě z velké příležitosti vyrovnat na 6:6, ale místo toho vzápětí inkasovali na konečných 7:5.

archivní foto, Jakub Jandák

Olbramovice - Miřetice 4:1 (2:0)

Olbramovičtí působili v úvodu utkání nervóznějším dojmem a více ze hry měli tak hosté. Miřetičtí drželi míč více na svých kopačkách a vytvořili si několik šancí. Střely Turka, Klímy ani Jenšíka se však neujaly. Naopak na druhé straně využil špatné komunikace mezi obránci a gólmanem domácí Kramný a pohodlně poslal domácí do vedení. V zápětí zvyšoval po standardní situaci hlavou Rosol. Poločas se dohrál bez větších šancí a na poradu se tak šlo za stavu 2:0.

Ve druhé půli se snažili hosté utkání zvrátit, ale jejich snahu zlomil domácí Bartůšek i za cenu sebeobětování. Při gólové střele se totiž nešťastně zranil a musel být střídán. Od té chvíle byli domácí jako na koni a útoky směřovaly převážně na jednu bránu. Vedení na 4:0 ještě zvýšil z pokutového kopu Šípek. Hosté se dočkali alespoň čestného gólu v 89. minutě, když penaltu proměnil Přitasil.

Olbramovice - Miřetice 4:1 (2:1). Branky: 27. Kramný, 30. Rosol, 62. Bartůšek, 72. Šípek (p) - 89. Přitasil (p). Rozhodčí:Kortanová - Šnýdr, Votruba. ŽK: 2:0. Diváků:155.

Olbramovice:Dvořák - Rosol (77. Košař), Šípek, Vácha, Vyskočil, Písařík, Kramný (85. Přibyslavský), Hořčička, Bartůšek (64. Prégr), Mejdrech (61. Hrstka). Horák.

Miřetice:Fialka - Klenot, Čáp K., Blažek, Přitasil - Jantač, Klíma, Moudrý, Turek - Herwig, Jenšík (73. Lalouček). Trenér: Petr Naňák.

Pravonín - Miřetice B 7:5 (3:2)

V třetím kole nás čekal jeden z nejtěžší zápasů podzimu. Domácí Pravonín byl velkým favoritem, protože po loňském sestupu z okresního přeboru to je největší aspirant na postup zpátky. Přesto jsme v koutku duše doufali, že tu dokážeme bodovat.

Pravonín do zápasu vlétl jako uragán. Rychlost útočníků a krajních záložníků jsme vůbec nestíhali. První dvě obrovské šance jsme přečkali, ale po špatné rozehrávce vstřelil úvodní branku domácí Blažek. Domácí i nadále byli aktivní a v 20. respektive 22. minutě navýšil Červeňák a Brzek opět po našich laciných ztrátách balónu. Domácí se výsledkem uspokojili a my jsme se začali osmělovat v útoku. Nejprve varování od Jenšíka zachránil Doškář, ale 29. minutě parádně posadil na zem Naňák domácí obránce a předložil míč Jenšíkovi, který se nemýlil 3:1. Pravonín znervózněl a začal se hrát fotbal nahoru dolu. V koncovce jsme, ale do poločasu uspěli pouze my, když Kamarýt přesně našel ve vápně Jenšíka, který snížil na poločasových 3:2.

Druhou půli jsme na nic nečekali a chtěl jsem hned vyrovnat. Domácí se stále probouzeli ze sna. Nejprve zahodil šanci Jenšík a T. Moudrý. V 60. minutě, ale vlétl do vápna Jenšík a dokonáním hattricku vyrovnal na 3:3. My jsme cítili šanci, ale zradila nás koncovka. Hlavně Kučeru, který měl dvě obrovské šance, ale obě zahodil. Pravidlo nedáš dostaneš se tak projevilo na 100%, když centrovaný míč od Brzka zapadl našemu brankáři za tyč. Navíc než jsme se rozkoukali ztratili jsme další míč v obraně a Červeňák navýšil na 5:3. Zbraně jsme, ale nesložili a v 80. minutě se opět prosadil Jenšík. Domácí, ale hned odpověděli. Červeňák dokonal hattrick a vstřelil branku na 6:4. Scénář se, ale opakoval a po faulu na Jantače vstřelil z penalty svou pátou branku v zápase Jenšík. Při snaze o vyrovnání jsme otevřeli obranu a domácí v závěru vstřelili branku na konečných 7:5.

V úvodu zápasu to vypadalo, že nás Pravonín roznese na kopytech. Po vedení 3:0 jsme se soupeři minimálně vyrovnali a předvedli jsme parádní přestřelku pro diváky. Domácí sice neměli svůj den, ale přesto dokázali využít našich chyb v obraně a zaslouženě vyhráli. My se musíme do dalšího zápasu poučit z těchto chyb. Je hezké, že máme nejlepší útok v soutěži, ale zároveň máme i nejhorší obranu při skóre 16:14.

Branky: 5x Jenšík

Sestava: K. Moudrý - L. Kamarýt, Čáp P.,Seidl, M. Lalouček - Kučera (80. Foller), Nebřenský (46. Turek), Klíma (70. Jantač), T. Moudrý - Naňák, Jenšík