Kamarýt hattrickem rozzářil miřetické tváře

11.06.2019

Miřetice - V posledním utkání na domácím hřišti přivítali miřetičtí oblíbeného soupeře z Teplýšovic. Už před výkopem bylo s ohledem na okolní výsledky jasné, že Miřetice soutěž zachránily do další sezóny, a tak si mohly s čistou hlavou utkání užít. Lehkost na kopačkách znamenala šest branek za Fraňkovými zády a výhra 6:1 i díky hattricku kapitána Kamarýta.

Miřetice - Teplýšovice 6:1 (4:0)

Miřetice vlétly do utkání jako uragán a svého soupeře zmáčkly hned od začátku. Již ve 4. minutě se z rohového kopu prosadil trestuhodně nehlídaný Kamarýt a hlavou otevřel skóre zápasu. Vedení mohl hned navýšit Turek, ale propadlý míč po autovém vhazování nedokázal nasměrovat do zcela odkryté branky. Na druhé straně musel domácí Nerad vytáhnout zákrok proti Průchovi a podržet tak svůj tým. Domácí si díky tlaku vysloužili mnoho rohových kopů. Jeden z dalších se dostal přetažením až na Laloučka a ten až neuvěřitelným způsobem procedil z úhlu míč do branky. Po chvíli si našel další centr Kamarýt a hlavou zvýšil již na 3:0. Chvilku před poločasem si ve snaze odkopnout Moudrého rohový kop mířící do brány vsítil vlastní gól Stěhule. Domácí si tak přenesli do druhého poločasu skvělé vedení 4:0.

Do druhého dějství vstoupili domácí rovněž s chutí. Hned v úvodu se prosadil nový muž na hřišti Klenot, jemuž po krásné kombinaci předložil míč Kamarýt. Hra se poté mírně vyrovnala a hosté si začali vytvářet nějaké šance. Po necelé hodině hry vsítil alespoň čestný gól hostující kapitán Král. Na opačné straně ale hned udeřil opět Kamarýt, střelou podél gólmana završil hattrick a potvrdil tak, že se mu gólově daří především proti trenéru Sedlaříkovi. Od dalších gólů uchránil hosty brankář Franěk. Tvaří v tvář zlikvidoval pokus Kabáta, následně si smlsnul na krásné ráně Vojtěcha Přitasila, která směřovala do šibenice. Do konce utkání již branka nepadla, miřetičtí si tak díky třem bodům vylepšili pozici v tabulce.

"Chvilku před zápasem jsme se dozvěděli, že jsme zachránění. To nám psychicky pomohlo a předvedli jsme asi náš nejlepší výkon na jaře. Překvapilo mě, že jsme dokázali třetí tým tabulky přehrát takovým způsobem." hodnotí utkání trenér domácích Petr Naňák.

Miřetice - Teplýšovice 6:1 (4:0). Branky: 4. Kamarýt J., 25. Lalouček, 35. Kamarýt J., 42. Stěhule (vl.), 48. Klenot, 64. Kamarýt J. - 58. Král. Karty: ŽK: 0:0. Rozhodčí: Mansour - Kubečka, Nehasil. Diváků: 80.

Miřetice: Nerad - Jantač (82. Hájek), Čáp K., Čáp P., Přitasil J. - Turek (67. Kamarýt L.), Kamarýt J. (64. Kučera), Moudrý, Kabát, Přitasil V. - Lalouček (46. Klenot). Trenér: Petr Naňák.

Teplýšovice: Franěk - Šahin (87. Škvor), Stěhule (63. Čmereka), Starosta, Kubálek - Breburda, Průcha (46. Hruška), Pejša, Vyhlídal - Král, Podhorský. Trenér: Roman Sedlařík.