Letní pauza: co se událo?

22.08.2019

Letní pauza utekla jako voda a o víkendu vstupujeme do nového ročníku fotbalových soutěží. Áčko letos nastoupí v krajské 1.B třídě již do 7. ročníku v řadě, což je pro tak malou obec jako Miřetice (189 obyvatel) přinejmenším neobvyklé. Béčko loni s předstihem udrželo okresní III. třídu, tak si ji může zahrát i letos. Pro letošní sezónu bohužel nemáme žádné mládežnické družstvo.

Během letní pauzy jsme se museli popasovat s některými odchody hráčů. Někteří totiž neodolali vábením klubů z vyšších soutěží a šli do světa za štěstím. Opora v bráně Fanda Nerad putoval do Sedlece-Prčice (1.A třída), Vojta Přitasil do vlašimského béčka (Krajský přebor) a Jirka Kamarýt okusí zahraniční angažmá v Union Rainbach (Rakousko). Všem klukům děkujeme za odvedenou práci a přejeme hodně úspěchů.

Na přestupovém poli jsme se snažili být velmi aktivní a výsledkem je příchod některých hráčů. Do brány nás posílil Dominik Fialka z Čechtic (FC Sellier&Bellot Vlašim), o góly se budou starat Adam Herwig (Nesperská Lhota) a Štěpán Klíma (FK Slavoj Vyšehrad), obranné řady vyztuží Tomáš Blažek (FC Sellier&Bellot Vlašim). Je možné, že se k týmu ještě někdo připojí před koncem přestupového okna.

Svěřenci Petra Naňáka odehráli během letní přípravy několik přátelských zápasů. Nejprve těsně padli ve Štěrboholech 2:1, následovala výhra 4:1 v Kožlí, dále se smírně rozešli s Křivsoudovem 2:2 a nakonec si spravili chuť na Dolních Kralovicích výhrou 7:2. Béčko odehrálo jedno přípravné utkání v Libži, které skončilo remízou 3:3. Béčko dále odehrálo předkolo Poháru OFS, kde v divoké přestřelce padlo 7:6 s Lešany.

Cíle do sezóny jsou jasné, udržení obou soutěží. Žádné vzdušné zámky si nestavíme, ale rádi bychom hráli v klidném středu mimo sestupové vody.

Přijďte nás podpořit. První kolo odehraje A-tým v sobotu 24.8. v 17:00 v Sázavě, B-tým v neděli 25.8. v 17:00 v Načeradci. Na domácí půdě se týmy představí v sobotu 31.8. (B-tým) a v neděli 1.9. (A-tým) ve vypjatém derby proti Kondraci. Výkopy jsou v 17 hodin.