Miřetice doma zlomily penalty

12.05.2019

Miřetice - V dalším boji o body ve fotbalové 1.B třídě přivítaly domácí Miřetice soupeře z Jevan. Ačkoliv šli domácí dvakrát do vedení, hostům se podařilo pokaždé vyrovnat z pokutového kopu. O konečném výsledku tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, který přihrál bonusový bod Jevanům.

Úvod zápasu vyšel domácím fotbalistům na výbornou. Krásná kombinace, na jejíž konci přišel centr od Moudrého, ještě gólem neskončila, ale následný rohový kop si skvěle našel Kamarýt a uklidil míč do sítě. Na druhé straně dostali hosté příležitost také z rohového kopu, po jehož zahrání a srážce dvou hostujících hráčů nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop. To pochopitelně vyvolalo bouři emocí. Nicméně jevanský Panenka penaltu s jistotou proměnil a srovnal tak stav utkání na 1:1. Na hřišti se od té doby přiostřilo a utkání se zvrhlo v přehlídku ostrých zákroků na obou stranách. Domácí si postupně začali vytvářet řadu šancí, ale Jantač na zadní tyči netrefil ideálně míč a Vojtěch Přitasil selhal tváří v tvář gólmanovi. Pokusy Moudrého zase končili v náručí brankáře Krcha. Až ve 32. minutě skvěle zpracoval přetažený centr Jenšík a střelou k tyči převážil misky vah na domácí stranu. Ale co osud nechtěl, hosté se chvilku před poločasem dostali podruhé do vápna soupeře a neskončilo to jinak než pokutovým kopem. Panenka i svou druhou příležitost proměnil a srovnal tak na 2:2.

Ve druhém poločase chtěli domácí strhnout vedení opět na svou stranu, ale nedařilo se jim vytvořit si brankovou příležitost. Většina útočných akci totiž končila na praporku pomezního nebo útočným faulem. Poprvé ke střele se také v utkání dostali hosté, když poslali na Nerada střelu z pětadvaceti metrů. S tou si ovšem hravě poradil. Domácí v závěru utkání stupňovali svůj tlak. V 80. minutě se dokonce již radovali z branky Vojtěcha Přitasila, ale ta nakonec nebyla uznána pro ofsajd. Utkání tak dospělo do penaltového rozstřelu, z nějž vyšli šťastnější hosté.

"Těžko se hodnotí zápas, ve kterém si hosté nevypracovali za celý zápas jedinou nebezpečnou střelu a prohrajete 3:2. Je škoda, že se nám nepodařilo vstřelit ve druhém poločase rozdílovou branku, kterou by bylo nemožné neuznat." poznamenal k utkání trenér domácích Petr Naňák.

Miřetice - Jevany 2:3p (2:2). Branky: 3. Kamarýt, 32. Jenšík - 6. (pen) a 41. (pen) Panenka. Karty: ŽK 4:3. Rozhodčí: Mboussa - Boček, Drábek. Diváků: 80.

Miřetice: Nerad - Klenot (74. Turek), Čáp P., Čáp K., Přitasil J. - Přitasil V., Moudrý, Kabát, Kamarýt, Jantač - Jenšík. Trenér: Petr Naňák.