Miřetice na úvod nestačily na Vyžlovku

26.08.2020

Vyžlovka - V prvním kole 1. B třídy skupiny D odehrály Miřetice ve Vyžlovce utkání chudé na šance, ale naopak bohaté na osobní souboje. Již v 18. minutě poprvé inkasovaly, ale hned z rozehrávky dokázaly reagovat krásnou střelou Moudrého. Gól do šatny jako by je ale zlomil a na nic dalšího se již nezmohly.

archivní foto, Jakub jandák

Vyžlovka - Miřetice 2:1

Zápas začali hosté aktivně, kdy se dostali dobrou kombinační hrou na dostřel soupeřovi brány, ale v konečné fázi vždy selhali. Postupem času se miřetičtí přizpůsobili hře domácích, čímž si zadělali na problémy. Domácí se snažili hojně využívat urostlého Šmída, jehož dostat od míče je jako odstěhovat plnou skříň. Do vedení se dostali po přetaženém centru, který hlavou uklízel právě Šmíd. Hosté ovšem odpověděli nejlepším možným způsobem. Hned po rozehrávce si za šestnáctkou našteloval míč na levačku Moudrý a domácího brankáře Kubatu nechal jen zaplachtit - 1:1. Když se již schylovalo k nerozhodnému poločasovému stavu, silou udržel ve vápně míč Šmíd a se štěstím překonal brankáře Fialku - 2:1.

Druhý poločas nenabídl již mnoho šancí ani fotbalovosti. Všechny rozvíjející šance hostů utnuli domácí agresivitou nebo faulem a do ničeho je tak nepustili. Sami stále nakopávali míče na Šmída. S ubíhajícími minutami přibývalo ostrých zákroků a šarvátek, nicméně ani vzplanutí emocí již skóre zápasu nezměnilo. Za výhru 2:1 tak zůstaly tři body doma ve Vyžlovce.

Vyžlovka - Miřetice 2:1 (2:1). Branky: 18. a 43. Šmíd - 18. Moudrý. Rozhodčí: Čechmánek - Polák, Boček. Diváků: 60.

Miřetice: Fialka - Brýl, Blažek, Čáp, Zajíc - Turek (71. Jantač), Moudrý, Müller, Kamarýt, Přitasil - Jandák (65. Klenot). Trenér: Petr Naňák.