Miřetice nadělily bůra Říčanům

26.10.2021

V jedenáctém kole fotbalové 1.B třídy přivítaly Miřetice na svém hřišti Říčany. Po aktivní hře a vstřelených pěti brankách se díky třem bodům za výhru posunuly na čtvrté místo v průběžné tabulce.

Miřetice - Říčany 5:2 (4:1)

S úmyslem vstřelit rychlou branku vstoupili miřetičtí do utkání. Již v 5. minutě se dostal do obrovské příležitosti Cacák, ale tváří v tvář gólmanovi selhal. Na první branku utkání si tak museli diváci ještě chvíli počkat. Ve 20. minutě napřáhl Moudrý a vymetl šibenici soupeřovy brány. O pár minut později zvyšoval vedení Přitasil, jenž využil nedůrazu hostující obrany. V příštích minutách drželi míč na kopačkách domácí a určovali tempo zápasu. Někdy to ale bylo až za hranou zdravého sebevědomí a umožnili tak říčanským vrátit se do hry. To když domácí Josef Přitasil až humorně nedokázal odkopnout míč a Blažejovský s jistotou snižoval na 2:1. To dalo říčanským vítr do plachet a začali najednou dominovat. Naštěstí pro domácí jejich snahu utnul Moudrý, jenž po druhé v utkání napřáhl a jeho přízemní střelu k tyči všichni jen bezmocně sledovali. Pojistku před pauzou přidal Cacák, který se po centru prosadil hlavou - 4:1.

Do druhého dějství vstoupili domácí vlažněji, jako by již bylo rozhodnuto. Říčanští tak začali vzdorovat výsledku. Herní převaha ale nevyústila v žádnou brankovou příležitost. Až se v 64. minutě za šestnáctkou zmocnil míče říčanský Koranda a krásným obstřelem snížil na dvoubrankový rozdíl. To ale bylo ze strany říčanských vše a na druhé straně domácí podnikali jeden útok za druhým. Chvilku to vypadalo na festival neproměněných šancí. Dvě nastřelené tyče, dvakrát trefený brankář, střely mimo a nepočítaně zkažených finálních přihrávek. Na konečných 5:2 v závěru utkání přidal branku kanonýr Rybařík.

Miřetice - Říčany 5:2 (4:1). Branky: 20. a 40. Moudrý, 26. Přitasil V., 45. Cacák, 88. Rybařík - 37. Blažejovský, 64. Koranda. Karty: ŽK 0:2. Rozhodčí: Kratochvíl - Trumpus, Zdeněk. Diváků: 55.

Miřetice: Fialka - Brýl, Seidl, Čáp K., Zajíc - Brožík (89. Martínek), Moudrý, Přitasil V., Přitasil J. (76. Turek) - Rybařík (89. Kočí), Cacák (81. Jenšík). Trenér: Naňák Petr.