Miřetice předvedly v derby skvělý obrat

11.04.2022

Miřetice - 16. kolo krajské fotbalové 1.B třídy nabídlo divákům tradiční derby mezi Miřeticemi a Kondrací. I přes nepřízeň počasí si do Miřetic našlo cestu několik desítek příznivců. K vidění byly dva rozdílné poločasy. V prvním dějství určovali tempo hry hosté hrající o záchranu a zaslouženě si vytvořili dvoubrankové vedení. Domácí ale na nepříznivý stav skvěle odpověděli a díky trojitému střídání o poločase otočili skóre na 5:2.

Miřetice - Kondrac 5:2 (0:2)

Na výkonech v prvním poločase nebylo vůbec patrné, že soupeře dělí v tabulce 18 bodů. Ale jak se říká, derby nemá favorita. Více ze hry měli hosté a domácí zaměstnávali urostlí a zároveň hbití útočníci Florián s Hlaváčkem. Utkání bylo nezvykle klidné bez ostřejších soubojů. Domácí působili takovým unaveným dojmem a ve všech soubojích byli pozdě. To potvrdila i branka hostů z 35. minuty, kdy po zákroku brankáře Fialky, dostal ze skrumáže míč do sítě nejmenší hráč na hřišti Votýpka - 0:1. Těsně před poločasem se navíc skvěle uvolnil Florián a s přehledem zvyšoval na 0:2 pro hosty.

Do druhé poločasu vstoupili miřetičtí se značně obměněnou sestavou s trojicí čerstvých hráčů. Čerstvá krev byla hned znát a již po několika minutách se domácí dočkali kontaktní branky. Nová akvizice v miřetickém dresu Pidhurskyi vystřelil z dálky a s notným přispěním kondrackého Vejvody skončil míč v brance. Po hodině hry se k přímému kopu postavil Moudrý a krásnou střelou přes zeď vyrovnal stav utkání. O minutu déle si vyměnil míč Kliap s Rybaříkem a první jmenovaný z úhlu dokonal patnáctiminutový obrat - 3:2. Zbytek utkání byl již v režii domácích, kdy ještě ukázal své gólové vlohy miřetický kanonýr Rybařík. Nejprve si poradil s obranou i brankářem v 77. minutě a na konečných 5:2 proměnil pokutový kop z 90. minuty.

Miřetice - Kondrac 0:2 (5:2). Branky: 53. Pidhurskyi, 60. Moudrý, 61. Kliap, 77. a 90. (pen) Rybařík - 35. Votýpka, 42. Florián. Karty: ŽK 0:4. Rozhodčí: Šestořád - Zuskin, Remenec. Diváků: 65.

Miřetice: Fialka - Brýl (46. Pidhurskyi), Blažek, Čáp, Zajíc - Brožík (85. Turek), Moudrý, Přitasil V., Přitasil J. (46. Herwig) - Rybařík (90. Kočí), Cacák (46. Kliap). Trenér: Naňák Petr.

Kondrac: Vejvoda - Sedláček P., Pohorský, Novotný, Procházka - Zvára, Müller, Kašpar, Votýpka - Florián, Hlaváček. Trenér: Linhart Josef.