Miřetice schytaly v Jesenici tenisového kanára

18.05.2019

Jesenice - V sobotu zajížděly Miřetice reálně bojující o záchranu v 1.B třídě na horkou půdu lídra soutěže Jesenice. Rozdílné rozpoložení týmů bylo patrné a Miřetice si tak po nepovedeném a odevzdaném výkonu odvezly šest kusů.

Miřetickým se utkání nedařilo již od samého začátku. Jen těžko se dostávali do kombinace a nemohli se utábořit na polovině soupeře. Již ve 12. minutě navíc smolně inkasovali po standardní situaci, po které zakončoval domácí Čonka. Jeho nadvakrát tečovaná střela skončila v protipohybu brankáře Nerada. Minutu na to napřáhl za hranicí šestnáctky Kuchta a trefil životní gól přímo do šibenice. S nadějí na zvrat utkání chtěl přispěchat miřetický Jenšík, ale ačkoliv již překonal domácího Detka, jeho pokus zastavila branková konstrukce. Po necelé půlhodině hry inkasovaly Miřetice již potřetí, když se na rohový kop pověsil Mráz. Poločas zakončil domácí Kubec sólem mezi pěti soupeři a s jistotou překonal Nerada.

Do druhého poločasu domácí výrazně obměnili sestavu a na výkonu to nebylo znát. Vytvářeli si spoustu zajímavých útoku, které dokázali ještě ve dvou případech přetavit v branku. Jednou s přispěním hostujícího Čápa, skóre pak uzavřel Novotný. Miřetičtí se k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostali, jen na tvrdé střele Moudrého si zkušený Detko smlsnul v podobě robinsonády.

"Byl to náš nejhorší zápas za celé šestileté působení v B třídě. Musíme si uvědomit, že reálně bojujeme o záchranu v soutěži. Ke každému zápasu musíme přistoupit na sto procent a je úplně jedno, jestli hrajeme s prvním nebo posledním. Že prohrajeme v Jesenici, která je v laufu a doma prohrála teprve jednou, se samozřejmě stane. Je ale důležité, jak k utkání přistoupíme a co necháme na hřišti. Přišlo mi, že v hlavách jsme prohrávali 2:0 už na dálnici. Na tenhle víkend musíme rychle zapomenout a pokusit se v příštím zápase bodovat naplno." burcuje své spoluhráče miřetický David Turek.

Jesenice - Miřetice 6:0 (4:0). Branky:12. Čonka, 13. Kuchta, 27. Mráz, 44. Kubec, 65. Čáp K. (vlastní), 73. Novotný. Karty: ŽK 1:1. Rozhodčí: Malý - Stehlík, Šesták. Diváků: 70.

Miřetice: Nerad - Jantač, Čáp K., Čáp P., Přitasil J. - Turek, Moudrý, Kabát., Přitasil V. - Jenšík, Lalouček (46. Klenot). Trenér: Petr Naňák.