Miřetice sedlčanskou tvrz nedobyly

04.06.2019

Sedlčany - V závěrečné fázi fotbalové 1.B třídy, kde se bojuje o několik posledních bodů, zajížděly Miřetice na půdu Sedlčan. Sedlčanská rezerva letos nezažívá příliš zářnou sezónu a snaží se ji tak napravovat v domácím prostředí posílena divizními hráči. Miřetice na svého soupeře nestačily a musely odjet s prázdnou po prohře 3:0.

Sedlčany B - Miřetice 3:0 (2:0)

Do utkání, které se hrálo za tropického počasí, nastoupili domácí svižně. Hned v úvodu zavalili soupeře několika rychlými útoky. Jeden z nich dokázal již ve 3. minutě proměnit Sochůrek, jenž se zhostil ve vápně odraženého míče a bez problému překonal hostujícího Nerada. Hosté měli problém dostat se vůbec za polovinu hřiště, ale paradoxně si vytvořili obrovskou příležitost ke srovnání. Do rychle rozehrané standardní situace se položil hlavou Kamarýt a domácí Dřevojan jen s obtížemi střelu vyrazil. Se štěstím si poradil i s Jenšíkovou dorážkou, když se mu míč v krkolomné poloze zasekl mezi nohama na brankové čáře. Na druhé straně se snažil domácí Sirotek roztančit Jantače, po jehož zákroku byl odpískán pokutový kop. Veterán Pudil přiřknutou penaltu zkušeně proměnil. Hosté zahrozili ještě po přímém kopu Přitasila, který jen těsně míjel branku. Po centru Turka ani na podruhé nedokázal Kamarýt hlavou překonat domácího brankáře. Do druhého poločasu si tak domácí přenesli dvoubrankové vedení.

Ve druhém poločase se hra mírně vyrovnala a miřetičtí se začali více dostávat do hry. Nebezpeční byli hlavně ze standardních situací. Z několika závarů však nedokázali míč dotlačit do branky. Několik střel pokryl domácí Dřevojan. S narůstající únavou a otevřenější hrou hostů, se dostávali domácí do rychlých protiútoků. Možná až zbytečně ale zakončovali z poměrně velké vzdálenosti a naděje na zvrat držel fantastický Nerad. Vítězství domácích definitivně ztvrdil v nastaveném čase Dvořák. Sedlčany si tak připsaly důležité tři body v záchranářské misi.

"Domácí nastoupili v posílené sestavě a v poli nás přehrávali. V prvním poločase nás podržel i přes dva inkasované góly Nerad. Ale i my jsme neproměnili jasné šance. Ve druhé půli se hra vyrovnala a příležitosti byli na obou stranách. Nakonec je vítězství Sedlčan zasloužené." uznal miřetický trenér Petr Naňák, jenž musel na závěrečné minuty také nastoupit.

Sedlčany B - Miřetice 3:0 (2:0). Branky: 3. Sochůrek, 22. Pudil, 92. Dvořák. Karty: ŽK 2:3. Rozhodčí: Holakovská - Ježek, Hes. Diváků: 84.

Miřetice: Nerad - Jantač, Čáp K., Čáp P. (85. Naňák), Přitasil J. - Turek (76. Lalouček), Moudrý, Kabát, Kamarýt J., Přitasil V. - Jenšík. Trenér: Petr Naňák