Miřetické áčko přezimuje na čtvrtém místě

09.11.2021

K poslednímu kolu podzimu ve fotbalové 1.B třídě zajížděli miřetičtí do Sázavy. Po bojovném utkání s řadou neproměněných šancí berou Miřetice tři body za nejtěsnější výhru 1:0 díky brance kanonýra Rybaříka. Miřetičtí tak přezimují na 4. místě s 26 body, což je jejich historický rekord.

Sázava - Miřetice 0:1 (0:0)

Předvedenou hru obou týmů značně ovlivnil těžký bahnitý terén, který ale v tomto období není nikterak neobvyklý. A jelikož terén příliš nepřál kombinační hře, museli se hráči obou celků uchýlit k častějším nákopům. Miřetičtí se snažili hojně využívat Rybaříka, ale domácí obrana na něj byla připravena a okamžitě ho zdvojovala až ztrojovala. Největší šanci hostů v první půli předvedl Turek, ale rána levačkou, která dvakrát orazila břevno, za brankovou čárou neskončila. Na druhé straně hrozil exligový David Kalivoda, jeho hlavička ale skončila rovněž na břevně, o chvíli později z deseti metrů vysoko přestřelil. V prvním poločasu tak diváci branku neviděli.

Ve druhém poločasu měli více ze hry domácí a dostávali svého soupeře pod optický tlak. Snažili se prosazovat po centrech, ale bohužel pro ně většina centrů končila buď v rukou brankáře Fialky nebo je odvrátila obrana. Naopak miřetičtí stále více hrozili rychlými brejky přes Rybaříka a Brožíka, kteří si několikrát vylámali zuby na Hrbkovi v domácí bráně. Až v 70. minutě, předvedli krásnou ťukanou, po které se Rybařík nemýlil a vstřelil jedinou branku utkání. Závěr utkání představoval řadu standardních situací na straně domácích, ale z několika závarů nedokázali obětavou obranu prostřelit.

Sázava - Miřetice 0:1 (0:0). Branka: 70. Rybařík. Karty: ŽK 0:2. Rozhodčí: Stejskal - Chovanec, Kuba. Diváků: 65.

Miřetice: Fialka - Brýl, Blažek, Čáp, Zajíc - Turek (85. Jandák), Moudrý, Přitasil V., Přitasil J. - Brožík, Rybařík. Trenér: Naňák Petr.