Miřetické stály neproměněné šance body

03.05.2022

Miřetice - V 19. kole přivítaly Miřetice na svém hřišti soupeře hrajícího o záchranu, Olbramovice. Ačkoliv domácí očekávali, že zápas nebude snadný, šli do utkání v roli jasného favorita. Však na podzim vyhráli u soupeře v poměru 7:0. Tentokrát ale mohou litovat neproměněných šancí a díky dvěma brankám hostů musí kousat hořkost porážky.

Miřetice - Olbramovice 0:2 (0:1)

Úvod utkání začal podle papírových předpokladů a miřetičtí byli výrazně aktivnější. Již po pár minutách hry si na sebe vynutil pokutový kop domácí Brožík. K exekuci se postavil Moudrý, ale brankář vystihl směr a dal hned v úvodu najevo, že hodlá nechat svou bránu zavřenou. Následně se po tvrdé ráně Přitasila dostal k dorážce Pidhurskyi, ale z malého vápna přestřelil. Míč mezi tři tyče nenasměroval ani po rohovém kopu. Brožík z šestnáctky mířil nad, Zajíce v úniku zase vychytal hostující brankář. Na druhé straně se naopak dostal k míči po sérii vyhraných hlavičkových soubojů hostující Mejdrech a poslal hosty do vedení.

Ve druhém poločase se hostům podařilo přesně to, co potřebovali. Rychlý gól. Dlouhý míč doběhl Brejla a předložil Kramnému, který přesnou střelou navýšil vedení. Domácí svého soupeře sice ještě trochu zmáčkli, ale žadné střelecké pokusy, ani četné standardní situace nebyly úspěšné. Naopak se s přibývajícími minutami otevíraly v obraně miřetických prostory pro rychlé kontry. Žádný ale již gólem neskončil. Olbramovičtí si tak z Miřetic odvezli důležité 3 body v cestě za záchranou v soutěži.

Miřetice - Olbramovice 0:2 (0:1). Branky: 34. Mejdrech, 51. Kramný. Karty: ŽK 1:2. Rozhodčí: Novotný - Braunšveig, Dvořák. Diváků: 50.

Miřetice: Fialka - Přitasil V., Blažek, Čáp, Zajíc - Turek, Moudrý, Pidhurskyi., Přitasil J. - Brožík, Kliap. Trenér: Naňák Petr.