Miřetické trápení pokračuje prohrou v Senohrabech

02.10.2019

Senohraby - Ani na šestý pokus nedokázalo naše áčko vyhrát, tentokrát na půdě Senohrab. Utkání si zkomplikovalo již ve 2. minutě, kdy inkasovalo po hlavičce Dupala. V úvodu druhého poločasu skóre navýšil domácí kanonýr Kučera. Ačkoliv si postupně miřetičtí vytvořili tlak, nedokázali akce přetavit v gól a musí tak skousnout další porážku.

archivní foto, Jakub Jandák

Senohraby - Miřetice 2:0 (1:0)

Průběh utkání určila téměř první útočná akce, kdy si po centru naskočil na míč domácí Dupal a přesnou hlavičkou poslal senohrabské do vedení. Hosté museli rázem přidat v nasazení. To se jim poměrně dařilo, vyhrávali osobní souboje a dostávali se na dostřel soupeřovi brány. První velká šance přišla po autovém vhazování, když Turek vyslal skrytou střelu skrze chumel, bohužel pro hosty jen do brankáře. U následné dorážky byl Jenšík o vteřinku později, než si žádalo, s tím už si domácí brankář opět poradil. Z trestných kopů prověřili gólmana miřetický Kabát s Moudrým. Domácí zatápěli soupeřově obraně především díky dlouhým pasům po lajně a následným centrům. Blízko vyrovnání byl před poločasem nová miřetická akvizice Brýl. Jeho zakončení na zadní tyč ale stihl uhasit obránce na brankové čáře. Domácí si tak přenesli do druhého poločasu těsné vedení.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně. Jejich útočná hra ale byla rychle potrestána, Již po osmi minutách hry domácí skvěle vyřešili rychlý brejk, na jehož konci překonal Kučera hostujícího Fialku. Jako by obdržená branka domácí uspokojila a hosty psychicky srazila, následovala tak hlušší pasáž s minimem šancí. V závěrečné čtvrthodince si ovšem hosté vytvořili poměrně velký tlak doprovázen velkým počtem rohů a dlouhých autů. Nejprve byl blízko gólu střídající Klenot, jeho hlavička ale mířila jen těsně nad branku. Dále se do zakončení dostávali Moudrý, Jantač, Brýl i Jenšík. Hosté byli ale v zakončení buď nepřesní nebo se k nim nepřiklonilo ani štěstí. Domácí obránci několikrát blokovali střely na brankové čáře. Senohraby tak slaví tři body a vítězství 2:0.

Senohraby - Miřetice 2:0 (1:0). Branky: 2. Dupal, 53. Kučera. Karty: ŽK 2:2. Rozhodčí: Kurka - Bydlák, Hurych. Diváků: 112.

Miřetice: Fialka - Blažek, Čáp K., Čáp P., Přitasil - Turek (70. Klenot), Moudrý, Kabát, Jantač - Jenšík, Brýl. Trenér: Petr Naňák.