Ohlédnutí za uplynulým ročníkem: Po úspěchu lehké vystřízlivění

08.07.2019

Ještě, než se naši hráči začnou připravovat na novou sezónu, je čas poohlédnout se za uplynulým ročníkem. Oba týmy vstupovaly do soutěže po historických úspěších, kdy A tým skončil na čtvrtém místě se ziskem 46 bodů, B tým dokonce postoupil z druhého místa do III. třídy. A jak je známo, navázat na úspěch je poněkud složité. Své by o tom mohli vyprávět kupříkladu v Leicester City nebo hokejovém Litvínově.

Radost po gólu Jiřího Kamarýta, nejlepšího střelce týmu. Foto: Jakub Jandák

A tým

Svěřenci trenéra Naňáka si nedokázali přenést dobrou hru z jarních zápasů do nového ročníku a body si připisovali loudavým tempem. První body přišly po šťastné výhře v Neveklově, kdy si soupeř dal dva góly v podstatě sám. Následně přibyly dva body za remízu s Mnichovicemi ve velice emotivním zápase. Nezkrocené emoce znamenaly pro naše hráče dvě červené karty, což bylo prvním zádrhelem pro tvorbu hry. Skvělý zápas pak naši fotbalisté předvedli v Jevanech, odkud i přes velkou nepřízeň rozhodčích a hrací době téměř 100 minut odvážejí tři body za výhru 3:4. Přichází zde ale další problém, a to dlouhodobé zranění Milana Zajíce. V polovině soutěže mělo mužstvo na svém kontě 16 bodů, což nenaplnilo trenérovo předsezónní očekávání. "Po loňské historicky nejlepší sezóně jsme letos prožili spíše hluché období. Jak už to po úspěchu bývá, přišlo sebeuspokojení a pocit, že vše už půjde samo. V průběhu podzimu jsme kvůli nedisciplinovanosti (karty) a zraněním skládali sestavu s velkými problémy. V posledním kole jsme naštěstí i s torzem týmu dokázali doma porazit v derby Kondrac." pojmenovává příčiny trenér Petr Naňák.

Na jaře pod hrozbou sestupových příček musel tým přitlačit na bodový přísun. To se dařilo především na domácí půdě, kde jsme získali 15 bodů díky výhrám nad Vyžlovkou, Kunicemi, Říčany a Teplýšovicemi a po remízách s Neveklovem a Jevany. K tomu přišla jasná výhra ze Zvole 0:4 a bod ze Struhařova. "Na jaře nám pomohlo domácí prostředí, kde jsme soupeře většinou přehrávali a získali dostatek bodů pro záchranu v soutěži. Velké varování pro nás ale musí být i bilance z posledních tří venkovních utkání, kdy jsem nezískali ani bod se skóre 1:13." zdvihá prst Naňák.

Tým v konečném zúčtování obsadil 11. místo se ziskem 35 bodů. O setrvání v soutěži bylo rozhodnuto již dvě kola před koncem sezóny bez ohledu na další výsledky. Gólově svůj tým táhl především kapitán Jirka Kamarýt, který zaznamenal 10 přesných zásahů, Vojta Přitasil a Pepa Jenšík skórovali osmkrát. Nejtrestanějším hráčem celku byl Josef Kabát, jenž viděl od rozhodčího devětkrát žlutý kartonek. Ani minutu za celou sezonu na hřišti nechyběli brankář Fanda Nerad s předsedou oddílu Josefem Přitasilem, čímž se stali i rekordmany soutěže (2386 odehraných minut).

B tým v posledním kole v Kondraci. Foto: Jakub Jandák

B tým

B tým zažil obnovenou premiéru ve III. třídě a cílem bylo především udržení soutěže pro další ročník. Výkony byly kolísavé v závislosti na aktuální sestavy, sílu soupeře a možné shody časů s A týmem, což je zcela pochopitelné. Nicméně i v případě potřeby přišli na pomoc sváteční hráči a přispěli tak k bodovému zisku. Tým dokázal bodovat především v důležitých zápasech s týmy ze spodu tabulky, což bylo ve splnění mise klíčové. Body s týmy z horní poloviny tabulky byly bonusové. Překvapivý výsledek mužstvo zaznamenalo v posledním kole sezóny v místním derby v Kondraci. Na poločasovou taktickou poradu šli ještě svěřenci Pavla Hájka za nerozhodného stavu 1:1, po přestávce ale předvedli nevídaný gólový uragán, který se zastavil na konečném skóre 2:10. Sedmkrát se v utkání trefil kanonýr Tomáš Moudrý, jenž tak svůj gólový zápis v ročníku zvýšil na 19 a stal se díky tomu nejlepším střelcem týmu. Mužstvo na konci sezóny obsadilo 10. příčku se ziskem 30 bodů, což na nováčka není vůbec špatný počin.