Přestřelku v Teplýšovicích rozhodl v závěru kapitán Král

07.09.2020

Teplýšovice - Na první body v novém ročníku fotbalové krajské 1.B třídy čekající Teplýšovice přivítaly na domácím hřišti soupeře z Miřetic. Domácí šli v utkání rychle do vedení, o které přišli chvilku po poločase. Duel rozhodl až v závěru domácí kapitán David Král.

archivní foto, Jakub jandák

Teplýšovice - Miřetice 5:3

Diváci se v Teplýšovicích rozhodně nenudili a ani na první gól nečekali dlouho. Již po pár minutách se hosté dostali po pěkné akci do vápna soupeře, ale špatné zakončení potrestali domácí smrtícím brejkem na jehož závěru přesně střílel Podhorský - 1:0. V 10. minutě zase vyplaval ve vápně nehlídaný Král a zvýšil vedení domácích na 2:0. Miřetickým se podařilo snížit, když Turek naservíroval míč Kliapovi a ten se nemýlil. Ale po chvilce se domácí dostali narážečkou před brankáře Filaku, kterému nedal Vyhlídal šanci - 3:1. Do hry vrátil miřetické domácí Breburda, který atakován aktivním Kliapem přehodil vlastního brankáře Fraňka - 3:2. Do druhého poločasu si tak domácí přenesli jednobrankové vedení.

Hned v úvodu druhého poločasu se podařilo hostům vyrovnat. Centr Turka si našel Kliap, ale mířil pouze do břevna. Pozorný Jantač však dokázal míč do sítě dostat - 3:3. Druhý poločas byl pak především v režii domácích fotbalistů. Trpělivě dobývali miřetickou bránu, ale zakončení vázlo. Buď Fialku zachránila branková konstrukce, nebo domácí zakončovali ve velkých šancí nepřesně. Když už hosté pomýšleli na remízový výsledek rozhodl utkání ve svůj prospěch domácí kapitán Král. Pověsil se na centr Vyhlídala a hlavou strhl vedení pro domácí. V 90. minutě ještě vítězství pečetil do otevřené obrany střídající Klabík. Teplýšovice slaví první body v letošním ročníku po výhře 5:3.

Teplýšovice - Miřetice 5:3 (3:2). Branky: 4. Podhorský, 10. a 86. Král, 28. Vyhlídal, 90. Klabík - 26. Kliap, 29. Breburda J. (vlastní),47. Jantač. Rozhodčí: Petýrek - Horák, Budař. Diváků: 70.

Teplýšovice: Franěk - Stěhule, Kubálek, Šahin, Breburda J. (36. Hruška R.) - Vyhlídal, Průcha, Pejša, Breburda P. (73. Hruška J.) - Podhorský (89. Klabík), Král. Trenér: Roman Sedlařík.

Miřetice: Fialka - Jandák, Blažek, Čáp (46. Jantač), Zajíc - Turek (56. Klenot), Moudrý, Müller, Kamarýt, Přitasil - Kliap. Trenér: Petr Naňák.