První kolo se áčku nepodařilo zlomit na svou stranu

07.04.2022

V prvním jarním kole fotbalové 1.B třídy přivítaly Miřetice na svém hřišti Uhlířské Janovice. Po bojovné hře plné soubojů vyšli lépe hosté, když brali vítězství za těsnou výhru 2:1.

Miřetice - Uhlířské Janovice 1:2 (0:1)

Na předvedené hře v prvním poločase bylo patrné, že se jedná o první zápas na přírodní trávě, která ještě nebyla příliš kvalitní. Ve snaze o kombinační hru se objevovalo plno nepřesností a více než pohledné kombinace tak bylo více k vidění osobních soubojů. V nich měl navrch hostující tým, který byl poskládán výhradně z urostlých atletů. Ačkoliv se šance objevily na obou stranách, do vedení šli janovičtí, kteří provedli rychlý kontr, na jehož gólovém konci byl Tancer. Domácím se do poločasu vyrovnat nepodařilo.

Ve druhém poločase se začali více do hry dostávat domácí hráči a vymýšleli zajímavé útoky. Nejblíže gólu byl miřetický kanonýr Rybařík, ale jeho křižnou střelu jen o centimetry vytěsnil hostující brankář. Zanedlouho se tak potvrdilo prastaré pravidlo "nedáš, dostaneš". Domácí obrana nedokázala nadvakrát odkopnout jednoduchý míč a řetězovou chybu potrestal Jelínek. Domácí se nechtěli s průběhem utkání smířit a zvyšovali svůj tlak. Hrozili především z centrů a standardních situací. Blízko kontaktnímu gólu byl Vojtěch Přitasil, ale ze slibné pozice hlavičkoval nad bránu. Přesnejší byl v 84. minutě Cacák a hlavou snížil na 1:2. Ze závěrečného tlaku bohžel pro domácí vzešla již jen hromadná strkanice, po které hlavní rozhodčí ukončil utkání.

Miřetice - Uhlířské Janovice 1:2 (0:1). Branky: 84. Cacák - 34. Tancer, 57. Jelínek. Karty: ŽK 4:3. Rozhodčí: Gerhardt - Říha, Vágner. Diváků: 50.

Miřetice: Fialka - Brýl, Blažek, Čáp, Zajíc - Turek (58. Cacák), Moudrý, Přitasil V., Přitasil J. (75. Kočí) - Rybařík, Brožík. Trenér: Naňák Petr.