V derby s Kondrací áčko předvedlo kolaps

06.10.2020

Kondrac - V uplynulém víkendu, kdy ještě mohli sportovním klání přihlížet diváci, se odehrálo místní fotbalové derby mezi odvěkými rivaly Kondrací a Miřeticemi. Kondračtí především díky snovému začátku utkání přehráli soupeře a nastříleli jim šest branek.

Kondrac - Miřetice 6:1

Domácím vyšel skvěle úvod utkání, kdy se radovali z branky již po deseti minutách hry. To, když se protáhl rychlonohý kapitán Sedláček mezi miřetickými obránci a se štěstím překonal gólmana Fialku, jenž lapil míč do rukavic až za brankovou čárou. Z dalšího útoku trefil Zvára centr na přední tyči a míč poslal nechytatelně pod klacek Fialkovy brány. Pozadu nechtěl zůstat ani Pohorský a dalekonosnou ránou zvyšoval vedení již na 3:0. Další branku přidal z pokutového kopu Lizák a hororovou půlhodinu pro miřetické završil na zadní tyči Zvára - 5:0.

Druhý poločas se nesl již v duchu dohrávání utkání. V kondrackém týmu dostali příležitost někteří mladší hráči. Ti si také vytvořili několik šancí, ale žádnou z nich neproměnili. V 62. minutě ještě skóre navýšil domácí Kašpar. Alespoň čestný gól pro rezignované hosty se podařilo vstřelit Kliapovi, jenž využil špatného vyběhnutí Vejvody a poslal míč do prázdné branky.

Kondrac - Miřetice 6:1 (5:0). Branky: 11. Sedláček, 15. Zvára, 19. Pohorský J., 23. Lizák (p), 37. Zvára, 62. Kašpar - 67. Kliap. Rozhodčí: Němeček - Suchý, Stumpf. Diváků: 48.

Kondrac: Vejvoda - Procházka, Lizák, Hlaváček, Tichý - Pohorský J. (55. Buchta), Kubát, Švec, Zvára (73. Pohorský D.) - Sedláček P. (65. Vesecký), Kašpar (73. Votýpka). Trenér: Josef Linhart.

Miřetice: Fialka - Brýl (46. Kočí), Blažek, Čáp (46. Jantač), Zajíc - Turek (37. Jandák), Moudrý, Müller, Kabát, Přitasil - Kliap. Trenér: Petr Naňák.